Gdy myśli się o tym, ażeby zacząć go prowadzić, to z reguły mając na uwadze jakąś jedną korzyść. Jest ich jednak niemało.

Wiedza o wszystkich ma możliwość pomóc ostatecznie zdecydować się na to, o ile jeszcze ktoś się waha. Dzięki temu, że prowadzi się blog internetowy, posiada się bodziec i motywację do tego, ażeby rozwijać się w ramach tego, co uważa się za własne hobby. Dotyczy to tej sytuacji, kiedy pisze się o czymś, co uznaje się za interesujące, a tak jest w większości sytuacji. Aby mieć o czym pisać, należy się ciągle uczyć , a oprócz tego zajmować swoim hobby. Kolejna korzyść z tego, że przeznacza się swój czas na pisanie bloga, to poznawanie nowych ludzi. Zawsze jest to lukratywne, a prowadząc bloga tematycznego, poznaje się takich, którzy interesują się tym samym. Można zatem uczyć się od siebie wzajemnie. Taką korzyść zyskuje się wtedy, kiedy wprowadziło się opcję komentowania. Następną korzyścią, a przy tym w bardzo wielu sytuacjach podstawowym powodem, dla którego zakłada się blog internetowy, jest zarabianie na nim. Jest na to dość dużo sposobów, od czerpania dochodów z reklam kontekstowych poprzez programy partnerskie do wpisów sponsorowanych. Eksperci z jakiejś branży mogą dzięki niemu uzyskiwać klientów na swoje usługi. Główne zadanie, poza zabawą z różnymi ustawieniami oraz dodatkowo odpowiadaniem na komentarze, to pisanie bloga, czyli zamieszczanie kolejnych wpisów. Pozwala to nauczyć się poprawnie pisać i rozwinąć swój warsztat pisarski. Zajmowanie się wprowadzaniem różnych ulepszeń i zmian na blogu daje możliwość lepszego poznania platformy blogowej, z której się korzysta. Można też dzięki temu lepiej poznać sposobności internetu. To też ma możliwość się przydać.
Każdy może mieć popularnego i dobrego bloga. Należy na początku skupić się na samym pisaniu, tworzeniu wartościowych treści dla użytkowników globalnej sieci internet i opisywaniu zadadnień które mogą przyciągnąć odbiorców. Promocja samego bloga jest już potem jak to mówią z górki. Ponieważ część wartościowych wejść jak i linków pozyskamy z mediów społecznościowych za pośrednictwem udostępnień. Pozostałe może zebrać z innych blogów w postaci komentarzy lub postów gościnnych , a dodatkowo z for internetowych jeżeli odpowiadamy na jakieś zagadnienie którego dotyczy zadane pytanie.
Warto zobaczyć: http://blogmitleidenschaft.wordpress.com.